50-year members of the Florida Bar 1964-2014.

 
FREE EXCERPT

Congratulations to The Florida Bar's 50-year Members--Class of 1964. The members of the Bar celebrate your service to the profession and your communities.

First Circuit

Ben L. Holley, Crestview

Alan H. Rosenbloum, Gulf Breeze

Second Circuit

Harry Lee Anstead, Tallahassee

John Karl Aurell, Tallahassee

Samuel Paris Bell III, Tallahassee

Thomas Lee Clarke, Jr., Monticello

James Marshall Conrad, Tallahassee

Gilbert Jackson Hardy, Jr., Tallahassee

Larry E. Levy, Tallahassee

Richard C. McFarlain, Tallahassee

Richard Lee Nichols, Crawfordville

Benjamin K. Phipps II, Tallahassee

Michael I. Schwartz, Tallahassee

Third Circuit

Edwin B. Browning, Jr., Madison

Lloyd C. Hawthorne, McAlpin

Fourth Circuit

Norman J. Abood, Jacksonville

Haywood M. Ball,

Jacksonville

William O. Birchfield, Jacksonville

James C. Bray, Jacksonville

William Jackson Deas III, Jacksonville

George DeSaussure Gabel, Jr., Jacksonville

Mattox S. Hair, Jacksonville

Rudolph J. Inman, Jr., Jacksonville

John Bradford Kent, Jacksonville

Isaac L. Levy, Jacksonville

Harold Davis Lewis, Fernandina Beach

Charles P. Milford, Jr., Jacksonville Beach

Andreas Roelf Shaaber, Jacksonville

Abraham C. Soud, Jr., Jacksonville

J. Frank Surface, Jr., Jacksonville

William Rupert Swain, Jacksonville

Gary B. Tullis, Jacksonville

Paul Young, Jacksonville

Fifth Circuit

Barbara Bridge, The Villages

Lewis E. Dinkins, Ocala

Charles Gorham Edwards, Ridge Manor

Toby Richard Hagin, Ocala

Karl Vance Hart, Orange Lake

Richard H. Langley, Clermont

Walter Wayne Sylvester, Dunnellon

Sixth Circuit

Raymond Lowell Ballou, St. Petersburg

Michael Bilirakis, Palm Harbor

E. Ronald Bradley, St. Petersburg

Thomas Richard Bruckman, Clearwater

Hon. Wayne L. Cobb, Dade City

D. R. DeLoach, Jr., Seminole

Larry David Goldstein, St. Petersburg

Gordon Bernard Johnston, New Port Richey

Norman Bernard Krone, Safety Harbor

Joseph Hagedorn Lang, St. Petersburg

Robert F. Michael, Jr., St. Petersburg

Richard M. Robbins, Palm Harbor

Howard P. Ross, St. Petersburg

Seventh Circuit

Jay Darwin Bond, Jr., Daytona Beach

Ronald E. Clark, Palatka

Donald Paul Dietrich, New Smyrna Beach

Geoffrey B. Dobson, St. Augustine

James O. Eubank II, Daytona Beach

Richard G. Gordon, Palm Coast

Hon. Charles Murray Harris, New Smyrna Beach

Myron Joseph Mensh, St. Augustine

Richard B. Rosier, Port Orange

Richard A. Schwartz, Daytona Beach

Richard Wessels Vass, Deltona

Daniel Richard Vaughen, Deland

Eighth Circuit

P. Ause Brown, Jr., Gainesville

Carlos P. Lamar III...

To continue reading

FREE SIGN UP