50-year members of The Florida Bar 1968-2018.

 
FREE EXCERPT

Congratulations to The Florida Bar's 50-year Members--Class of 1968. The members of the Bar celebrate your service to the profession and your communities.

First Circuit

Robert D. Hart, Jr., Pensacola

Artice Lee McGraw, Pensacola

John W. Merting, Gulf Breeze

William Britton Richbourg, Pensacola

Jerry D. Sanders, Pensacola

Calvin W. Wilson, Pensacola

Harlan Frank Winn, Jr., Pensacola

Second Circuit

Wilbur E. Brewton, Tallahassee

William L. Camper III, Tallahassee

Frederick Raymond Dudley, Tallahassee

Ollie L. Evans, Jr., Crawfordville

James Franklin Garner III, Monticello

Tom R. Hayward, Tallahassee

Alexander Love Hinson, Quincy

John Nelson Hogenmuller, Tallahassee

Victor Lee Huszagh, Tallahassee

E. C. Deeno Kitchen, Tallahassee

John Joseph Lazzara, Tallahassee

Gerald Seals Livingston, Tallahassee

William Calvin Sherrill, Jr., Tallahassee

Fourth Circuit

Leonard Mayer Alterman, Jacksonville

Charles Warner Arnold, Jr., Jacksonville

Earl Middleton Barker, Jr., Jacksonville

Donald L. Braddock, Jacksonville

Timothy Austin Burleigh, Jacksonville

A. Hamilton Cooke, Jacksonville

Stephen Ellsworth Day, Jacksonville

John Ferrell Fannin, Jacksonville

Hugh McKay Fletcher, Jacksonville

William A. Hamilton III, Fleming Island

Arthur Ivan Jacobs, Fernandina Beach

Michael Alan Jennings, Jacksonville

Lawrence Howard Lankford, Jacksonville

Daniel Irvine McCranie, Fernandina Beach

Douglas John Milne, Jacksonville

Earl Smith Poitevent III, Jacksonville

Simon Donald Rothstein, Jacksonville

Charles Thomas Shad, Jacksonville

William J. Sheppard, Jacksonville

Frederick R. Short, Jr., Atlantic Beach

Arnold Herbert Slott, Jacksonville

Eric Brian Smith, Jacksonville

Richard C. Stoddard, Jacksonville

Rolf Harvy Towe, Jacksonville

Edward Jacob Witten, Jacksonville

Fifth Circuit

Carven Dwight Angel, Ocala

Gasper James Ficarrotta, Hernando

John Marshall Green, Jr., Ocala

Dorsey Felix Henderson, Jr., Mount Dora

Joseph M. Mason, Jr., Brooksville

Daniel Burrell Merritt, Brooksville

Sixth Circuit

Dominic E. Amadio, St. Petersburg

William Douglas Baird, Oldsmar

William F. Belcher, St. Petersburg

Richard H. Brown, St. Petersburg

Frederick William Daily III, St. Petersburg

Ronald Steven Frankel, St. Petersburg

Jeffrey Marc Fund, Dunedin

Roger Allen Larson, Clearwater

Paul A. Meissner, Jr., Clearwater

David Lawrence Robbins, Seminole

Howard Hardee Whittington, Indian Rocks Beach

Joel Peter Yanchuck, St. Petersburg

Seventh Circuit

Jay Dudley Asbury, Crescent City

Richard Paul Braunstein, Ormond Beach

Burke DeLacy Chester, Ormond Beach

Mitchell Allen Gordon, Daytona Beach

Henry Pope Hamrick, Jr., Ormond Beach

R. Michael Hutcheson, Port Orange

Edward Irving Matz, Daytona Beach

William Farris McGee, Flagler Beach

Noah Cartledge McKinnon, Jr., Ormond Beach

David Alfred Monaco, Daytona Beach

John Daniel Peterson, Deland

Edwin P. B. Sanders, Deland

Philip Steven Slipock, Ponce Inlet

Larry Smith, Deland

John Jones Upchurch IV, Daytona Beach

Steven C. Van Voorhees II, Ormond Beach

Michael Edwin Watkins, Ormond Beach

Eighth Circuit

R. Luther Beauchamp, Chiefland

Robert T. Mounts, Gainesville

Robert Clark Ross, Gainesville

Elzie Stanford Sanders, Starke

Ninth Circuit

David Ryan Best, Orlando

Robert N. Blackford, Orlando

P. Thomas Boroughs, Orlando

Ted R. Brown, Orlando

John W. Bussey III, Orlando

Bruce E. Chapin, Orlando

Charles Andrew Coomes, Orlando

Deno Panayes Dikeou, Maitland

William Ford Duane, Orlando

Harmon Terrell Griffin, Maitland

Ralph Vincent Hadley III, Winter Park

Kenneth C. Hebert, Winter Park

John Howard King, Maitland

William Lee Kirk, Jr., Orlando

Thomas Robert Kirkland, Orlando

Robert Charles Matthias, Winter Park

John R. Overchuck, Orlando

Gary H. Rushmer, Orlando

Donald William...

To continue reading

FREE SIGN UP